نکاتی درباره سفر به دبی

نکاتی درباره سفر به دبی

About Dubai Tour

باید ها و نباید ها در سفر به دبی

 

 

دبی به عنوان مقصد گردشگری و توریستی ایرانیان و سایر کشورهای جهان بسیار پرطرفدار است وبهمین خاطر هرساله گردشگران بسیاری با شرکت در تور دبی به این منطقه گردشگری و توریستی سفر می کنند و از خدمات و امکانات توریستی این منطقه لذت می برند. اگر قصد سفر به دبی این منطقه توریستی بی نظیر را دارید، بهتر است قبل از سفر حتما نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

 

 


 در فرودگاه دبی هنگام کنترل گذرنامه، از اتباع ایرانی و چند کشور دیگر، اسکن چشم به عمل می آید. اگر از لنز تماسی استفاده می کنید، قبل از محل کنترل گذرنامه، آن را از چشم خود خارج کنید.
 امارات قوانین بسیار سخت گیرانه ای درباره انواع داروهای حاوی مواد مخدر و روان گردان دارد. هنگام سفر به دبی مراقب باشید داروی کدیین دار یا آرام بخش بدون نسخه تایید شده توسط نظام پزشکی همراه نداشته باشید؛ چون ممکن است به خاطر چند قرص استامینوفن کدیین ساده، جریمه سنگینی شوید.
 از مساجد، ایستگاه‌‌های پلیس، ساختمان‌‌های ارتش، بندرها و فرودگاه عکاسی نکنید. این برخلاف قانون است.
 در صورتی که مشکوک به استفاده از مواد مخدر یا مشروبات الکلی باشید، خون شما آزمایش خواهد شد و در صورت اثبات به زندان خواهید افتاد.
 نرخ جرم و جنایت در امارات بسیار پایین اما نرخ تصادفات بسیار بالاست. بنابر این هنگام رانندگی و نیز عبور از خیابان بسیار مراقب ترافیک باشید.
 گرمای دبی را شوخی نگیرید! راحت ترین کفش و خنک ترین لباس خود را بپوشید.
 اگر برای آفتاب، دریا و شن به این شهر سفر می‌کنید، فصل بهار و پاییز بهترین فصل‌‌ها می‌باشند.
 در روز های تابستان از فعالیت های فضای باز در ظهر بپرهیزید.
 آب زیاد بنوشید. آب شهری آشامیدنی است، اما غالباً افراد ترجیح می دهند از آب های بطری استفاده کنند.
 یک وسیله مناسب برای گشتن در شهر، اتوبوس های دو طبقه روباز (Hop on Hop off) است که از دو مسیر داخل شهر و کنار ساحل حرکت می کنند و در اکثر نقاط دیدنی، توقف دارند.
 طبق قانون دولت امارات، همه رستوران ها موظف به پاسخ صحیح درباره حلال بودن غذا دارند و در صورت تخلف، جریمه سنگینی می شوند.
 بازارهای سنتی دبی (سوق) در ایام هفته، هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر و بعد از ظهر ها از ساعت ۵ تا ۷ عصر باز هستند.
 بهترین زمان خرید در دبی نیمه ماه ژانویه تا فوریه (فستیوال زمستانی) می باشد.
 برای اینکه از خرید بیشتر لذت ببرید، ساعت های اولیه صبح یا ساعت های پایانی بعد از ظهر را برای رفتن به بازار انتخاب کنید.
 ولتاژ برق مصرفی در دبی ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت بوده و پریز های برق آنها سه شاخه می باشند. در سفر به دبی بهتر است مبدل سه شاخه همراه داشته باشید.
 در دبی هیچ مالیات بر ارزش افزوده ای گرفته نمیشود ولی با این حال در هتل ها و رستوران ها ۱۰% مالیات شهرداری و۱۰% حق سرویس منظور میکنند که معمولاً این مالیات در قیمت احتساب شده است.
 بهترین نرخ تبدیل ارز ریال را صرافی های ایرانی داخل بازار سنتی و صرافی های اطراف میدان بنی یاس دارند و در مراکز خرید لوکس نرخ تبدیل ارز غیر منصفانه است.

 

در صورتی که بخواهید میتوانید برای آشنایی بیشتر با تفریحات دبی ، مکان‌های باستانی دبی ، مناطق اصلی دبی، پارک های ساحلی دبی ، مراکز خرید دبی قسمت های مختلف سایت را مطالعه کنید.


 

جهت اطلاع از نرخ تور دبی با شماره

09198272710

آقای فیاض - تماس برقرار نمائید.

در صورتی که بخواهید وقت سفارت آمریکا در دبی بگیرید ما به شما کمک میکنیم.

با ما تماس بگیرید

 

 

Read 9299 times