Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

پول رایج در امارات

پول رایج در امارات

Currency In UAE

 

 مطمئنا یکی از گزینه های مهم در سفرهای خارجی تهیه ارز است. مسافران ایرانی معمولا برای سفرهای آسیایی دلار تهیه می کنند. ولی بهترین کار اینه که پول رایج هر کشور رو با خودتون داشته باشید. در سفر به امارت و در تور دبی بهترین گزینه بردن درهم هست . در زیر اطلاعاتی در این مورد در اختیار شما عزیزان قرار می گیره که امیدوارم براتون جالب باشد.

 

پول رایج دبی

واحد پول درهم است که به 100 فلیس تقسیم می‌شود واحد پول امارات با نام AED درهم امارات، هم نامیده می‌شود اسکناس‌ها بصورت 5 (قهوه‌ای) 10 (سبز) 20 (آبی روشن) 50 (بنفش) 100 (صورتی)، 500 (آبی) و 1000 درهمی (قهوه‌ای ارغوانی) موجود هستند ارقام وجود در اسکناس‌ها به زبان عربی و انگلیسی نشان داده شده‌اند.

کار با سکه‌ها کمی سخت تره ، چون فقط به صورت عربی نوشته شده‌اند خوشبختانه بطور معمول فقط سه نوع سکه رایج است. 1 درهم، 50 فلیس و 25 فلیس همگی رنگ نقره‌‌ای دارند. قطر سکه 1 درهمی حدود 5/2 سانت و تقریباً همیشه شکل یک قهوه‌دان عربی یک طرف آن حک شده است. در طرف دیگر کلمات انگلیسی «امارات متحده عربی» خوانده می‌شود ولی بقیه نوشته‌ها عربی است. سکه 50 فلیس هفت گوش است و یک طرف آن تصویر پالایشگاه نفت وجود دارد. سکه 25 فلیس گود است ولی کوچکتر از 1 درهم است و معمولاً تصویر یک آهوی کوچک روی آن است.

ممکن است سکه‌های قدیمی 1 درهمی و 50 فلیس را ببینید که هنوز در گردش هستندو این امر شما را دجار سردر گمی می‌کند زیرا سکه‌های قدیمی به اندازه‌ یک درهمی جدید است. بدلیل اینکه سکه‌های 5 و 10 فلیس بندرت موجود هستند اغلب آن را دریافت نمی‌کنید بعضی وقت‌ها بنفع شماست و گاهی علیه شماست ولی احتمالاً در نهایت بطور میانگین تقسیم می‌شود.

 

 

 

نکات جالب درباره پول رایج امارات :

  • سیستم‌های رایج پرداخت مورد قبول در دوبی عبارتند از آمریکن اسکپرس، سیروس، گلوبال اکسس، مستر کارت، پلاس سیستم و ویزا.
  • هنوز پرداخت نقدی شیوه ترجیحی پرداخت در امارات است هر چند کارت‌های اعتباری در سطح گسترده‌های پذیرفته می‌شوند و ارزهای خارجی و تراول چک را می‌توان در صرافی‌های مجاز، بانک‌هاو هتل‌ها تبدیل کرد. چک اندکی نیرنگ‌آمیزتر است با این حال اعمال شدید قوانین چک‌های برگشتی آن را تضمین می‌کنند. بسیاری از مکان‌ها آن‌ها را نمی‌پذیرند.
  • اگر در بازارهای دبی یا فروشگاه‌های کوچکتر خرید می‌کنید بهتر است نقدی پرداخت کنید حتی اگر فروشگاه‌ها به اشکال مختلف پرداخت را قبول کند پرداخت نقدی به چانه زدن کمک می‌کند.

 


برای دیدن اسکناس‌های امارات به وب‌ سایت بانک مرکزی امارات رفته و گزینه Curnency انتخاب کنید.

 

Read 43869 times