Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

شهر شارجه

( آرام‌تر از دبي، ولي با مکان‌هاي زياد براي ديدن و کارهاي زيادي براي انجام دادن، خصوصاً براي دوستداران هنر و فرهنگ.)

قبل از آنکه دبي به عنوان يک مکان تجاري و توريستي ارتقاء يابد، همسايه آن، Sharjah يکي از ثروتمندترين شهرها در منطقه بود، با مهاجراني که از راه ماهيگيري، وارد کردن صدف و مرواريد و تجارت امرار معاش مي‌کنند. شهر از نظر درون مرزي از کناره‌هاي نهر گسترش يافت، ولي نهر به عنوان يک نشانه‌ي مهّم امروزي باقي ماند. Sharjah به خاطر موزه‌هاي گوناگون و مراکز خريد باشکوهش ارزش ديدن را دارد. در سال 1998، يونسکو Sharjah را به خاطر تعهدش به هنر فرهنگ و نگهداري ميراث سنتي‌اش پايتخت فرهنگي جهان عرب ناميد.

{tab=اقامت}

( مزایا : شارجه يک شهر فرهنگي است، ميراث فرهنگي است، ميراث سنتي و هنرها، و همچنين نشان دادن جاده بسيار زيبا و پارک‌هاي سرسبز فراوان.)

پائيين شهر عمدتاً بلوک‌هاي آپارتماني هستند، در حاليکه شما در بيشتر قسمت‌هاي شهر و در طول ساحل مجموعه‌اي از ويلاهاي قديمي و جديد خواهيد يافت. اجاره‌ها در Sharjah عموماً ارزانتر از دبي هستند، کوتاه يعني، با توجّه به مسافت (کمتر از 10 کيلومتر نهر تا نهر)، ولي به خاطر ترافيک زياد مدت زمان سفر مي‌تواند به صورت عصباني کننده‌اي طول بکشد.

{tab=خرید}

(معايب : ترافيک ! يک سفر 10 کيلومتري، به خوبي مي‌تواند بيشتر از يک ساعت طول بکشد که ممکن است ملاقات عصر شما را عقب بياندازد.)

مراکز خريد بزرگ و پاساژها در شارجه به خوبي نمايش داده مي‌شوند، که بزرگترينشان مرکز Sharjah City و Mega Mal و Sahara Center هستند. تمام فروشگاه‌ها و مارک‌هاي مورد علاقه شما اينجاست، و شما ممکن است به طور خوشايندي از تعداد بسيار کمتر فروشندگان نسبت به پاساهاي دبي شگفت‌زده شويد. Sharjah بازارهاي خوب بسياري هم دارد، که بازار مرکزي (aka Blue Souk) و Al Arsah Souk ارزش نام بردن را دارند. در کنار نهر مغازه‌هاي ميوه و سبزي فروشي جو و رنگ‌‌هاي حقيقي را ايجاد مي‌کنند.

{tab=مکانهای مورد علاقه}

(اطراف Heritage Area پياده‌روي کنيد که به گذشته برگشته‌ايد. مکاني براي نگهداري و بازيابي اين تکه مبهوت کننده از تاريخ در نظر گرفته شده است.)

 

Sharjah اطراف Khalid lagoon ساخته شده (که عموماً به خاطر نهرش شناخته شده)، و محدوده Buheirah Corniche يک منطقه‌ي محبوب براي پياده‌روي در عصر است. از نقاط مختلفي در logoon کشتي‌هاي يک دکلي کوچک براي ديدن روشنايي‌هاي شهر از آب مي‌توانند کرايه شوند. يکي از مکان‌هايي که نمي‌توانيد از دست دهيد Heritage Area است، شهر قديمي مبهوت‌کننده‌هاي که خانه‌ي موزه‌هاي بسيار و Souk سنتي Al- Arash است. ناحيه کاري که arts Area نام دارد، با گالري‌ها و موزه‌هايش مکان لذت‌بخشي براي دوستداران هنر است. Qanat Al Qasba يک ضرورت ديگر است، آخرين جاذبه Sharjah با يک کانال، سالن‌هاي اجرا و رستوران‌هاي کنار آب مکان تفريحي ارزشمند ديگري براي آخر هفته‌ها موزه‌ي تاريخ Sharjah است.

{/tabs}