Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62

منطقه مرکز تجاری

(باريکه‌ دبي، جاييکه مردم سخت کار مي‌کنند و سپس سخت تفريح مي‌کنند.)

اين مکان با روح به خاطر سبک معماري برجسته‌اش نسبت به ساختمان‌هاي اقامتي بلند ديگر، برج‌هاي اداري و هتل‌هاي درجه يک شناخته شده است. از مرکز تجاري تا Luterchange One (که به عنوان Defence Roundabout) شناخته شده). سبک هنگ‌کونگيي در طول جاده شيخ زايد (Sheikh Zayed) گسترش يافته- تمام 3. 5 کيلومتر آن- که موضوع بسياري از عکسهاست، و خيلي از سرگرمي‌هاي بعد از ساعت در مکان‌هاي گوناگون. با تعداد زيادي مقيم، توريست و بازرگان در اطراف، اين مکان واقعاً در شب شلوغ مي‌شود، از آنجا که جمعيت از رستوران‌ها و بارها به باشگاه نقل مکان مي‌کنند. در طول روز خريدهايي است که انجام مي‌شود، با انگيزه رد شدن از بلواري که برج‌هاي امارات در آن واقعند.

{tab=اقامت}

(شما هيچگاه از صداي به هم خوردن امواج دور نخواهيد بود).

بلوک‌هاي آپارتماني بلند، واحدهاي گوناگون و چشم‌اندازهاي باشکوهي را ارائه مي‌کنند، ولي ارزان نيستند. اگر شما اندازه‌ي کافي بالا باشيد و به طرف راست نگاه کنيد، مي‌توانيد بالاترين منطقه Jumeirah, Stawa تا آنسوي اقيانوس درخشان را ببينيد. در آنجا تعداد زيادي ساختمان اجرايي وجود دارد که شامل سرويس خدمات منازل مي‌شود. همچنان که زمان به جلو مي‌رود، ساختمان‌هاي آپارتماني بيشتر و بيشتري به اين نوار کوتاه تحمل ميشوند که موقعيت پارک کردن در اين محدوده را وخيم مي‌کنند، ولي متأسفانه رشد اجاره‌هاي آسمان‌خراش‌ها متوقف نمي‌شود.

{tab=خرید}

(مزايا همه چيز در آستانه در ورودي خانه‌تان. در اين مکان مرکزي شما به همه چيز نزديک هستيد، از سواحل و مراکز حريد تا زندگي شبانه و فعاليت تفريحي)

تقريباً هر ساختماني لااقل يک مغازه و گزيده‌هاي کوچک از آن‌ها را در طبقه همکف خود دارد، ولي خيلي از آن‌ها مراکز خريد کوچک را نمايان مي‌کنند با وجود اجناس مارک‌دار و قيمت‌هاي آن‌ها، شما مي‌توانيد ويترين‌هاي مغازه‌ها را بدون خريد تماشا کنيد. Crone Plaza نيز خانه‌ي Holiday center است که گزينه خوبي (خيلي ارزانتر) از مغازه‌ها از کتاب‌فروشي‌ها تا بوتيک‌هاست. خواه به شمال يا به جنوب جاده‌ي شيخ زايد برويد. آنجا فرصت‌هاي خريد بيشتري وجود دارد- wafi cityBurjuman, و مرکز Deira city يک راه و ابن بتوته (ibn Battuta) و مراکز خريد امارات راه ديگر است- و هر کدام از آن‌ها نبايد بيشتر از 20 دقيقه براي شما طول بکشد. در مورد مسافت، در هر حال طي کردن چند کيلومتر راه بيشتر از چند دقيقه طول مي‌کشند، با تشکر از ترافيک سنگين.

{tab=مکانهای مورد توجه}

(معايب با ترافيک و کمبود پياده‌روهاي زيرزميني يا پل‌هاي هوايي، ممکن است نيم ساعت طول بکشد تا به ساختمان آن طرف خيابان برسيد.)

 

در ابتداي جاده‌ي شيخ زايد، محدوده تجاري مرکز تجارت جهاني دبي و سالن‌هاي نمايش (تصوير اسکناس 100 درهمي) قرار دارد. وقتي ساخت مرکز تجاري در دهه 70 به پايان رسيد، اين برج 39 طبقه بلندترين ساختمان دبي بود. اگر چه از اندازه و عظمت از بسياري از آسمان‌خراش‌هاي تنديس‌وار پيشي گرفته بود، يک نشان دائمي در اين افق مرئي هميشه در حال توسعه باقي ماند. براي يک ديد بازتر، خصوصاً در زمستان هنگامي که هوا کمتر مه‌آلود است، يک تور راهنمايي شده به عرشه‌ي ديده‌باني را امتحان کنيد. کنار برج‌هاي امارات يک آدرس مشخص براي تجارت خاورميانه و اروپا بود. برج کوچکتر، 305 متري هتل‌هاي پنج ستاره‌هاي برج‌هاي امارات را در خود جاي داده است. چشم‌اندازهاي Cocktail از طبقه 51 ام تماشايي هستند، و Adrenaline- pumping را نبايد از دست داد. پشت برج‌ها مکان مرکز سرمايه‌گذاري بين‌المللي دبي (DIFC) قرار دارد، با ساختماني متمايز کننده. DIFC خانه‌ي مبادلات ارزي دبي است.

{/tabs}