غذاهای دبی

غذاهای دبی

Dubai Foods

 

معمولا بیرون غذا خوردن یه تفریح به حساب میاد،هم اینکه دیگه لازم نیست زحمت غذا درست کردن بکشید و هم اینکه غذاهای مختلف رو امتحان می کنید.یکی از تفریحات دبی هم غذا خوردن در رستوران های دبی و غذا خوری های متنوع دبی است که با هر سلیقه ای و ذائقه ای جور هستند. اگر در تور دبی شرکت کردید حتما غذاهای دبی رو امتحان کنید.

 

رستوران های دبی غذاهای محلی پرطرفدار و خوش مزه نواحی اطراف خود در خاورمیانه را ارائه می دهد.غذاهای دریایی و رستوران های مدیترانه ای و به خصوص لبنانی، در این خطه حرف اول را می زنند. رستوران های عربی، سوری، مصری و مراکشی هم که اختلاطی از غذاهای عربی و آفریقایی هستند، هم در رتبه بعدی قرار دارند. پس از آن، رستوران های هندی و پاکستانی به دلیل مهاجرت هندی ها و پاکستانی ها به سرزمین امارات جایگاه سوم را دارند، بعد از آن هم رستوران های ملل غذاهای بسیار متنوعی را ارائه می دهند.در رستوران های این شهر ترکیبی از غذاهای مختلف جنوب ایران، لبنان، مراکش و عربستان است. فلافل و شاورما را از لبنان گرفته اند، کباب کوبیده، چنجه و جوجه را از ایران و غذاهای آبگوشتی را از عربستان و مراکش برداشت کرده اند. چند غذای محلی هم دارند مثل خوراک شتر، کباب شتر، خبیص و کبسه که بیشتر در عروسی های اماراتی ها سرو می شود.

غذاهای دبی


معروفترین غذاهایی که در دبی میتوانید میل کنید :

مناقیش

مناقیش یک جور مینی پیتزای لبنانی خوش مزه است که طعم متفاوتی دارد. چندین مدل مناقیش در رستوران ها و کافه های لبنانی سرو می شود. مناقیش زعتر، مناقیش پنیر، مناقیش لبنه و مناقیش گوشت و مرغ و بوقلمون. قیمت آن هم از ۵ تا ۲۰ درهم است.

غذاهای لبنانی

در دبی یکی از بهترین غذاهای لبنانی خارج از لبنان را تجربه خواهید کرد. در یک رستوران لبنانی به عنوان سالاد، فتوش و تبوله و به عنوان پیش غذا حمص، باباغوش و مطبل سفارش دهید. اگر یک اسنک گرم هم دوست دارید، سمبوسه، فلافل و کبه انتخاب خوبی است. برای غذای اصلی هم کباب های لبنانی بی نظیر است. اگر تعدادتان زیاد است، معمولاً رستوران های لبنانی یک سینی دارند که در آن ۱۵ مدل کباب را به صورت تکه تکه شده در آن سرو می کنند. برای یک شام لبنانی حداقل ۵۰ تا ۶۰ درهم باید هزینه کنید.

 

شیرینی دارچینی سینابون

سینابون اسم غذا نیست؛ اسم یک شیرینی فروشی زنجیره ای است که البته یک شیرینی دارچینی مشهور نیز به همین نام دارد که نماد این برند محسوب می شود. سینابون یک شیرینی معطر دارچینی است که به همرا چای معطری که در این فروشگاه سرو می شود، ترکیب هیجان انگیزی است. در سینابون سه مدل اصلی شیرینی وجود دارد. سینابون، پکان بون، چوکوبون که اولی با دارچین، دومی با فندق و سومی با شکلات است. قیمت شان هم بین ۱۳ تا ۱۵ درهم است.

کباب شاورما

شاورما مثل کبابک ترکی، ورقه های گوشت گوسفند یا مرغ است. البته برخی رستوران ها شاورمای گوساله، ماهی و بوقلمون نیز دارند. آشپز ورقه های نازک کباب شده گوشت را لای نان پیتا (نان گرد لبنانی) پیچیده و بر روی آن هم مخلفاتی مانند کاهو، خیارشور و ترشی می ریزد و به همراه سس های متنوعی مانند سس سیر، سس قرمز و سس مایونز سرو می کند. قیمت شاورما معمولاً ۸ درهم به بالاست.

 

در صورتی که بخواهید میتوانید برای آشنایی بیشتر با تفریحات دبی ، مکان‌های باستانی دبی ، مناطق اصلی دبی، پارک های ساحلی دبی ، مراکز خرید دبی قسمت های مختلف سایت را مطالعه کنید.


جهت اطلاع از نرخ تور دبی با شماره

09198272710

آقای فیاض - تماس برقرار نمائید.

در صورتی که بخواهید وقت سفارت آمریکا در دبی بگیرید ما به شما کمک میکنیم.

با ما تماس بگیرید

 

Read 1620 times